Παρασκευή, 5 Νοεμβρίου 2010

Α κατηγορία: Παιχνίδια εξ’ αναβολής

 Δύο παιχνίδια που είχαν αναβληθεί για διάφορους λόγους θα γίνουν αυτό το Σάββατο με ώρα έναρξης 15.00. Πρόκειται για τα παιχνίδια που θα γίνουν, το μεν ένα στο γήπεδο του Βαθυκοίλου, με τον τοπικό Κεραυνό να υποδέχεται το Αυλάκι και το άλλο στο γήπεδο Καλαμακίου με την ομώνυμη τοπική ομάδα να φιλοξενεί την Εκκάρα. Αναλυτικά τα παιχνίδια και οι διαιτητές:
Κεραυνός Βαθυκοίλου-Αυλάκι Ξηρομερίτης Κ., Δαουκλιώτης Κ., Δαουκλιώτη Εύα.
Καλαμάκι-Εκκάρα Γκαλιμάνης, Δαουκλιώτης Α., Ντόβας

πηγή: εφημερίδα ΗΜΕΡΑ

Κύπελλο Φθιώτιδας

Για το κύπελλο Ερασιτεχνών της ΕΠΣΦ θα γίνει το Σάββατο το απόγευμα και ώρα 14.30 το παιχνίδι Α.Σ.Κομνηνός - Αετός Μενδενίτσας, με διαιτητή της αναμέτρησης τους Χρήστο Σταμάτη, Καραγιώργο και Δαϊτσιώτη Μαρία.

πηγή: εφημερίδα ΗΜΕΡΑ

Παιδικό Πρωτάθλημα

 Ένα και μοναδικό παιχνίδι για το Παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΦ (Γιάννης Λάμπρου) θα γίνει το Σάββατο το πρωί και ώρα 10.30 στο γήπεδο της Ελάτειας μεταξύ του τοπικού Ελατειακού και της Αταλάντης, με διαιτητή της αναμέτρησης τον Καραγιώργο.

πηγή: εφημερίδα ΗΜΕΡΑ

Β κατηγορία

 Για την β ́ κατηγορία έχουμε ένα και μοναδικό παιχνίδι, αυτό της πρώτης αγωνιστικής μεταξύ των Ελπίδων και της ΑΕΝΑ, το οποίο θα γίνει στο γήπεδο του Χαλκιοπούλειου το Σάββατο και ώρα 15.00, με διαιτητή της αναμέτρησης τους Οικονόμου, Κανδηλάρη, Τζιαμπαζίδη.


πηγή: εφημερίδα ΗΜΕΡΑ

Αποτελέσματα 2ης και 3ης φάσης Κυπέλλου Φθιώτιδας

 Την Τετάρτη διεξήχθησαν εννέα αγώνες για τα προκριματικά του κυπέλλου Φθιώτιδας.
 Τα αποτελέσματα είναι:

Ένωση 2010- Σπερχειάδα   3-0
Λιανοκλάδι - Ζηλευτό         8-0
Στυλίδα - Βαθύκοιλο           2-1
Λάρυμνα - Μαλεσίνα           3-1
Ελάτεια - Καλαπόδι            4-2
Κόμνηνα - Μενδενίτσα        μεταφέρθηκε για το Σάββατο 6/11/2010 στις 14:30
Κ. Βούρλα - Λιβανάτες         7-0
Αρχάνι - Μακρακώμη           3-2
Δαμάστα - Ν.Γιαννιτσού     6-1
Κομποτάδες - Ροδωνιά         6-3

Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής Παιδικού Πρωταθλήματος Φθιώτιδας

 Το περασμένο Σαββατοκύριακο συνεχίστηκε το παιδικό πρωτάθλημα Φθιώτιδας.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά είναι:

Αταλάντη 92 Άρης Αγίου Κωνσταντίνου
Μαλεσίνα Αταλάντη  6-0
Αίαντας Α Ευρυτανικός  5-0
Μαγνησία ΑίανταςΒ  2-6
Προμηθέας Στυλίδα  3-0
Λιανοκλάδι Ένωση                                   
Σταυρός Δομοκός  2-3

Δευτέρα, 1 Νοεμβρίου 2010

2η και 3η φάση Κυπέλλου Φθιώτιδας

  Δέκα αγώνες θα γίνουν για τη 2η και 3η φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣΦ. Τρία παιχνίδια θα γίνουν για τη 2η φάση και επτά για τη 3η φάση.
Αναλυτικά:
2η φάση (Τετάρτη 3/11/10 ώρα 14.30)

Ένωση-Σπερχειάδα
Λιανοκλάδι-Ζηλευτό
Στυλίδα-Βαθύκοιλο

3η φάση (Τετάρτη 3/11/10 ώρα 14.30)

Λάρυμνα-Μαλεσίνα
Ελάτεια-Καλαπόδι
Κόμνηνα-Μενδενίτσα
Κ. Βούρλα-Λιβανάτες
Αρχάνι-Μακρακώμη
Δαμάστα-Γιαννιτσού
Κομποτάδες-Ροδωνιά

πηγή: εφημερίδα ΣΕΝΤΡΑ

2η Αγωνιστική Β' Φθιώτιδας

  Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας Φθιώτιδας:
Πλατύστομο Μάκρη  2-2
Παμφθιωτικός Γοργοπόταμος  2-1
Αμφίκλεια Γραμμένη  6-1
Κόμμα Ελπίδες  6-0
ΑΕΝΑ Μακρακώμη  0-4
Ρεπό: Πετρωτό

  Η βαθμολογία μετά την 2η αγωνιστική είναι:



Ομάδα
Αγώνες
Βαθμοί
Τέρματα
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
1
Κόμμα
2
6
8-0
2
0
0
2
Μακρακώμη
2
6
7-1
2
0
0
3
Αμφίκλεια
2
6
9-1
2
0
0
4
Μάκρη
2
4
6-3
1
1
0
5
Παμφθιωτικός
2
3
3-5
1
0
1
6
Πλατύστομο
1
1
2-2
0
1
0
7
Πετρωτό
1
0
0-2
0
0
1
8
Γοργοπόταμος
2
0
1-5
0
0
2
9
ΑΕΝΑ
1
0
0-4
0
0
1
10
Ελπίδες
1
0
0-6
0
0
1
11
Γραμμένη
2
0
2-9
0
0
2

6η Αγωνιστική Α Φθιώτιδας

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής είναι:

             1ος Όμιλος

Κηφισσός Ευβοϊκός Λογγού  1-1
Αγρότης Τραγάνας Δάφνη Λιβανατών  3-0
Α.Σ. Κομνηνός Α.Σ. Οπούντιος Μαρτίνου  0-3
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ Α.Σ. Παμμωλιακός  1-2
Πανζελιακός                 Α.Ο. Καινουρίου  2-2
Ρεγγίνι Αταλάντη 92  0-2
Καλαπόδι Αετός Μενδενίτσας  1-1

            2ος Όμιλος
Αίαντας Λαμίας Καλαμάκι  0-2
Εκκάρα Μελιταία  0-4
Ακαδημία Λαμίας Ομβριακή  3-4
Άρης Λαμίας Παγκράτι  0-1
Ν. Μοναστήρι Ν. Γιαννιτσου  3-1
Μακρολίβαδο Δίβρη  1-4

                3ος Όμιλος
Τσούκα Σπερχειάδα 2005  1-0
Αμούρι Καστρί  0-0
Π. Γιαννιτσού Αγ. Γεώργιος  2-4
Ζηλευτό Βράχα  2-3
Τυμφρηστός Βίτωλη  3-0
Λευκάδα Καλύβια  4-0
Ρεπό: Ροδωνιά

                4ος Όμιλος
Πελασγιακός Ηράκλεια        2-2
ΕΑΦ Γλύφα        1-3
Βαθύκοιλο Αυλάκι  ανεβλήθη
Μαγνησιακός Αγ. Παρασκευή        2-0
Ν. Κρίκελο Αχινός        2-0
Βαρδάτες Ράχες        1-4
Ρεπό: Προμηθέας


 Η βαθμολογία μετά την 6η Αγωνιστική:

                                                 1ος Όμιλος


Ομάδα
Αγώνες
Βαθμοί
Τέρματα
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
1
Α.Σ. Οπούντιος Μαρτίνου
6
18
28-3
6
0
0
2
Αγρότης Τραγάνας
6
16
18-1
5
1
0
3
Αταλάντη 92
6
15
13-3
5
0
1
4
Α.Σ. Παμμωλιακός
6
15
13-11
5
0
1
5
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
6
13
8-2
4
1
1
6
Ευβοϊκός Λογγού
6
10
9-7
3
1
2
7
Κηφισσός
6
8
8-7
2
2
2
8
Α.Ο. Καινουρίου
6
7
7-13
2
1
3
9
Δάφνη Λιβανατών
6
6
8-18
2
0
4
10
Α.Ο. Καλαποδίου
6
5
4-6
1
2
3
11
Πανζελιακός
6
3
6-14
0
3
3
12
Α.Σ. Κομνηνός
6
3
7-19
1
0
5
13
Αετός Μενδενίτσας
6
1
3-16
0
1
5
14
Ρεγγίνι                                
6
0
3-15
0
0
6


                                                           2ος Όμιλος

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμοί
Τέρματα
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
1
Δίβρη
6
16
17-5
5
1
0
2
Εκκάρα
5
15
14-3
5
0
0
3
Παγκράτι
6
14
12-3
4
2
0
4
Νέο Μοναστήρι
6
11
14-8
3
2
1
5
Άρης Λαμίας
6
10
12-4
3
1
2
6
Ομβριακή
6
10
13-13
3
1
2
7
Μελιταία
6
9
12-12
3
0
3
8
Καλαμάκι
5
6
3-6
1
3
1
9
Ακαδημία Λαμίας
6
4
7-11
1
1
4
10
Μακρολίβαδο
6
2
4-14
0
2
4
11
Αίαντας
6
1
4-20
0
1
5
12
Ν Γιαννιτσού
6
0
4-17
0
0
6


                                                           3ος Όμιλος


Ομάδα
Αγώνες
Βαθμοί
Τέρματα
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
1
Θύελλα Ροδωνιάς
5
12
15-4
4
0
1
2
Τσούκα
5
12
16-6
4
0
1
3
Αόρατος Λευκάδας
6
11
12-5
3
2
1
4
Σπερχειάδα 2005
6
10
18-10
3
1
2
5
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
5
10
16-10
3
1
1
6
Βράχα
6
10
15-9
3
1
2
7
Καστρί
6
8
7-5
2
2
2
8
Τυμφρηστός
5
7
11-10
2
1
2
9
Ατρόμητος Αμουρίου
6
7
8-9
2
1
3
10
Δόξα Ζηλευτού
6
7
9-16
2
1
3
11
Καλύβια                                
6
6
6-25
2
0
4
12
Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς
5
3
5-15
1
0
4
13
Βίτωλη
5
0
4-18
0
0
5


                                                            4ος Όμιλος


Ομάδα
Αγώνες
Βαθμοί
Τέρματα
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
1
Ράχες
6
16
18-5
5
1
0
2
Μαγνησιακός
6
14
18-3
4
2
0
3
Νίκη Αγ. Παρασκευής
6
13
14-6
4
1
1
4
Νέο Κρίκελο
5
12
11-6
4
0
1
5
Γλύφα
6
11
17-7
3
2
1
6
Βαθύκοιλο
4
9
10-5
3
0
1
7
Ηράκλεια
6
7
13-11
2
1
3
8
Προμηθέας Στυλίδας
5
6
9-7
1
3
1
9
Αχινός
5
6
7-10
2
0
3
10
ΕΑΦ
6
3
12-21
1
0
5
11
Πελασγιακός
5
2
7-18
0
2
3
12
Αυλάκι
4
0
2-10
0
0
4
13
Βαρδάτες
6
0
2-31
0
0
6


Οι αγώνες της 7ης αγωνιστικής είναι:
1ος Όμιλος

Ευβοϊκός Λογγού Δάφνη Λιβανατών
Α.Σ. Οπούντιος Μαρτίνου Κηφισσός                     
Α.Σ. Παμμωλιακός Αγρότης Τραγάνας
Α.Ο. Καινουρίου Α.Σ. Κομνηνός
Αταλάντη 92 Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Αετός Μενδενίτσας Πανζελιακός
Καλαπόδι                              Ρεγγίνι

            2ος Όμιλος
Καλαμάκι Μελιταία
Ομβριακή Αίαντας Λαμίας
Παγκράτι Εκκάρα
Ν. Γιαννιτσου Ακαδημία Λαμίας
Δίβρη Άρης Λαμίας
Μακρολίβαδο Ν. Μοναστήρι

                3ος Όμιλος
Σπερχειάδα 2005 Καστρί
Αγ. Γεώργιος Τσούκα
Βράχα Αμούρι
Βίτωλη Π. Γιαννιτσού
Καλύβια Ζηλευτό
Ροδωνιά Τυμφρηστός
Ρεπό: Λευκάδα

                4ος Όμιλος
Ηράκλεια Γλύφα
Αυλάκι Πελασγιακός
Αγ. Παρασκευή ΕΑΦ
Αχινός Βαθύκοιλο
Ράχες Μαγνησιακός
Προμηθέας Ν. Κρίκελο
Ρεπό: Βαρδάτες